DEATH OF PARK – ŚWIATOWA PREMIERA FILMU W KINGOFKITE.PL

DEATH OF PARK – ŚWIATOWA PREMIERA FILMU W KINGOFKITE.PL

Przedstawiamy Wam nowy film dedykowany jeździe po przeszkodach produkcji Knot Future w reżyserii Alexa Jamesa Lewis-Hughes’a. Poniżej kilka słów od Alexa – którego nota bene dobrze znacie też z polskich spotów. Światowa premiera tego filmu odbędzie się u nas w sklepie 19.12.2019 o godzinie 20:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Kto występuje w filmie?

W filmie występuje 3 Mistrzów Świata w kitesurfingu:

Karolina Winkowska
Annelous Lammerts
Ewan Jaspan

Oraz paru dodatkowych wymiataczy:

Ramiro Gallart
Alexander Lewis-Hughes

I oczywiście przyjaciele!

Co zrobiło na Tobie największe wrażenie podczas kręcenia filmu?

Moim zdaniem jest to poziom jazdy dziewczyn w tym filmie. Jest to najwyższy i najbardziej techniczny poziom jaki kiedykolwiek został zobrazowany na filmie. Dziewczyny wykonały na filmie kilka tricków, które nie zostały jeszcze powtórzone przez facetów i tricki, które faceci nie zrobiliby lepiej w całej edycji Kite Park League. Samo to jest wielką inspiracją dla wszystkich dziewczyn i facetów, potwierdzając, że w kitesurfingu wszystko jest możliwe. Obie dziewczyny (Karolina i Annelous) zrobiły niesamowity progres przez ostatnie 4 lata i to jest niesamowite!

Budżet?

Cały film był w całości pokryty z mojego budżetu (Alexander Lewis-Hughes) Sam go też wyprodukowałem i filmowałem. Miałem zero pomocy z zewnątrz.

Dlaczego stworzyłeś ten film?

Stworzyłem ten film ponieważ chciałem pokazać jak wysoki jest poziom najlepszych zawodników w zawodach KPL (Kite Park League).

Chciałem pokazać również przekrój tego jak wygląda zwykły dzień zawodnika oraz dać poczuć widzom jak to jest brać udział w najlepszym w tej chwili cyklu zawodów kitesurfingowych.

Gdyby ten projekt został sfinansowany z budżetu firm kitesurfingowych – ten film nie byłby na pewno takim jaki powstał – dlatego cały trud przedsięwzięcia wziąłem na własne barki. Chciałem pokazać w jednym filmie zawodników jeżdżących na sprzęcie różnych firm – dlatego zobaczycie w nim 5 zawodników pływających na sprzęcie 5 różnych firm. Nie chciałem żeby brand kitesurfingowy stał się centralnym punktem filmu, chciałem żeby to zawodnicy nim byli. Chciałem też mieć pełną wolność artystyczną przy tworzeniu tego filmu.

Powiedz nam coś więcej na temat specyfiki tworzenia Death of Park

Praktycznie żaden z riderów nie wiedział, że materiał który nagrywamy znajdzie się w filmie. Po prostu brałem kamerę kiedy miałem ochotę i filmowałem. Finalnie zawodnicy, których miałem najwięcej w materiale zyskali własne rozdziały w filmie.

Cały film nagrałem w 3 miesiące w USA w tym roku.

Lokalizacje jakie zobaczycie to m.in. Hatteras, Północna Karolina (home spot zawodów Triple S) oraz Hood River, Oregon (home spot Slider Project).

Część nagrywana w Hatteras zajęła mi 10 dni (z czego 5 to dni filmowe) natomiast rozdział z Hood River zajął około 2 miesięcy z niezliczoną ilością dni filmowych.

Jak zobaczysz stosunek materiału z Hatteras do Hood River to na pewno zdasz sobie sprawę jak ciężko jest filmować w Hood River. Hood River to jedno z najtrudniejszych miejsc do pływania na kitesurfingu, każdy trick tutaj wykonany jest 2x trudniejszy niż normalnie.

Większość filmu została nagrana z wykorzystniem obiektywu anamorficznego (z wyjątkiem ujęć z kamerek sportowych i dronów, które zostały przycięte to wymiaru) co sprawia, że film daje takie same wrażenia jak w kinie (współczynnik ekranu 2.39).

To drugi długi film kitesurfingowy, który nagrałem w takim wymiarze z wykorzystaniem obiektywów anamorficznych i jeśli się nie mylę są to jedyne dwa filmy kitesurfingowe stworzone w tej technologii.

Taki sposób tworzenia nie jest może najprostszym, ale chciałem zmierzyć się ze sprzętem w tym samym stopniu z jakim zawodnicy mierzą się ze swoim. Uwielbiam wyzwania a opanowanie sprzętu i sprawienie by dostosował się do Twoich potrzeb sprawia mi niesamowitą satysfakcję i wielką frajdę.

Zapraszamy na Światową Premierę filmu wraz z główną protagonistką Karoliną Winkowską 19.12.2019 w kingofkite.pl na ul.Solec 81b lok.A66 w Warszawie.

PS: film nie będzie w najbliższym czasie rozpowszechniany w internecie, więc jedyną szansą zobaczenia go jest nasza premiera.

Share this post