Jakiego SUPa kupić – poradnik zakupowy

JAKIEGO SUPA KUPIĆ? PORADNIK ZAKUPOWY

DESKA SUP

WIOSŁO

AKCESORIA

 

Z reguły większość początkujących kieruje się budżetem, dlatego nasze poszukiwania idealnej deski na początek zawęziliśmy do kilku głównych kategorii budżetowych.

Deska SUP poniżej 1000zł

Deska SUP do 1500zł


Deska SUP do 2000zł

Jeżeli masz do wydania około 2000zł polecamy zdecydowanie deskę sup Aqua Marina Beast 10’6″. Jest to od lat najpopularniejszy model z tej półki cenowej. Jest nieco ponad 200zł droższa od popularnych modeli desek Aqua Marina Fusion czy deski Aqua Marina Vapor niemniej skok jakościowy w porównaniu do tych dwóch modeli jest naszym zdaniem prawie dwukrotny. W tej cenie otrzymujemy już deskę double layer (dwie warstwy PVC), którą możemy pompować do 15PSI, dzięki czemu będzie sztywniejsza, mniej męcząca do pływania i starczy na dłużej. 

Jakość akcesoriów (wiosło, pompka, plecak) spełnia swoje zadanie ale jest taka sama jak w przypadku tańszych modeli Aqua Marina. Aby liczyć na coś lepszego musisz wziąć pod uwagę zestawy SUP powyżej 2000zł. 
 

Deska SUP do 3000zł

 

Deska SUP powyżej 3000zł 

DESKA SUP POWYŻEJ 3000ZŁ

Czego możemy się spodziewać?

W kategorii desek powyżej 3000zł mamy na prawdę duży wybór sprzętu najwyższej jakości, który starczy na wiele lat. Zazwyczaj otrzymamy tu najnowsze technologie ułatwiające pływanie, które dopiero za parę lat wejdą do tańszych modeli – np. V-hull od renomowanego producenta Red Paddle Co, potrójną warstwę PVC od Slingshota, jak również wysokiej jakości akcesoria z wieloma udogodnieniami – np. wielofunkcyjna torba podróżna dodawana do każdej deski Red Paddle Co z kółkami, funkcją plecaka i możliwością modyfikacji do samych szelek żeby przetransportować deskę na brzeg. Wysoka jakość produktów pozwala też producentom zaoferować dłuższą gwarancję. Liderem jest tutaj Red Paddle Co, który oferuje aż 5 lat gwarancji.

Jaki zestaw SUP kupić?

Najpopularniejszy model na świecie w kategorii cenowej powyżej 3000zł to bez wątpienia deska sup Red Paddle Co Ride 10’6″.