Jaka lotka Phantasm Slingshota do wingfoila?

Jaka lotka Phantasm Slingshota do wingfoila?

Slingshot Phantasm – nowa gama hydrofoilii do wingfoila, windfoila, foilsurfingu i pompowania.

Lekkie i niezwykle sztywne – nasza nowa gama carbonowych hydrofoilii Slingshot Phantasm zapewnia zupełnie nowy poziom osiągów i efektywności. W tym roku popularna seria PTM zyskała jeszcze większe AR przekraczające 9.0 oraz została uzupełniona o dwa zupełnie nowe skrzydła. Ponadto mamy też dwie zupełnie nowe linie produktowe – E-series – niezwykle proste w prowadzeniu oraz G-series o średnim AR dla średniozaawansowanych. Wszystkie lotki Phantasm są kompatybilne ze wszystkimi fuselage’ami z serii Phantasm. Tak więc kupując jeden zestaw, możesz dowolnie dokupować do niego tylko przednie lotki w zależności od upodobań i sportów które chcesz uprawiać. Jest to zdecydowana oszczędność.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z wing foilem to Phantasm E 990 (1800cm2) (lub dla nieco cięższych spośród nas) E 1000 (2200cm2) będzie idealnym wyborem. Dla doskonalących zwroty polecamy G 900 (1263cm2) lub G 1000 (1355cm2), a jeżeli ogarniasz już zwroty w lewitacji i chcesz wejść w świat najwyższych AR, downwindy i pompowanie to PTM 1001 (1119cm2) będzie bezpiecznym wyborem. Ale to nie wszystko. Mamy znacznie więcej lotek, o których bardziej szczegółowo przeczytasz poniżej.

Seria E – jak Easy

Fun / Easy / Progression

Stworzona do cruisingu, seria E – jak EASY – charakteryzuje się średnim wydłużeniem oraz większą powierzchnią po środku zwężającą się w kierunku tipów. Jej głównym zadaniem jest utrzymanie stabilności pionowej bez potrzeby większej ingerencji użytkownika. Ponieważ największym problemem początkujących jest kontrola pionowego wychylenia skrzydła i częste upadki z tym związane, zaprojektowaliśmy skrzydło, które sprawi, że podczas nauki będziesz mógł zapomnieć o tym problemie. Bez względu na sport seria E jest idealna do nauki od wingfoila przez wakefoila do surffoila.

Phantasm E 1090 (2200cm2) – największe z naszych wszystkich przednich skrzydeł idealnie nadaje się dla nieco cięższych riderów na pierwsze kroki do wingfoila oraz na marginalne warunki dla wszystkich innych. Idealne zastosowanie: wingfoil oraz pompowanie.

Phantasm E 990 (1800cm2) – średnia lotka w naszej gamie E, tak samo jak E 866 niezwykle szybko wpada w lewitację i zapewnia jeszcze większą stabilność. Idealna dla większości osób stawiających pierwsze kroki na wingfoilu oraz na dłużej. Nawet jeżeli już pływasz ale nie opanowałeś jeszcze wszystkich zwrotów w lewitacji to jest to idealne skrzydło dla Ciebie. Idealne zastosowanie: wingfoil, pompowanie, windfoil, surffoil.

Phantasm E 866 (1550cm2) – najmniejsza lotka z naszej serii E ma nadal bardzo dobre noszenie nawet w marginalnych warunkach. Szybko wpada w lewitację, jest niezwykle stabilna na wychylenia oraz posiada winglety skierowane w dół dla Twojego bezpieczeństwa. Polecamy na początek dla kobiet, młodzieży i lekkich mężczyzn. Idealne zastosowanie: wingfoil, windfoil, wakefoil, surffoil.
 

 

Seria G – jak Glide

Glide / Speed / Control

Nasza nowa seria G powstała z myślą o progresie. Dzięki średniemu i wyższemu AR (aspect ratio +-6.0) nadal zachowasz solidną stabilność i dobry dół, ale znacznie bardziej zyskasz na prędkości, zwinności i mniejszych oporach, które nie obciążają rąk. Seria G zapewnia znacznie dłuższy ślizg oraz możliwości pompowania, z których szybko nie wyrośniesz. De facto dla większości z nas będzie to najlepszy wybór. Komfort jaki zapewnia AR 6.0 sprawia, że nie musisz się tak bardzo koncentrować na pochyleniu (pitch) (czyli wznoszeniu się lub opadaniu) ponieważ skrzydło jest w tej płaszczyźnie mniej agresywne niż najbardziej agresywna seria PTM o AR 9.0. Tutaj też możesz kierować się prostą zasadą – największy model G 1000 idealnie nadaje się dla cięższych riderów, G 900 dla większości i G 800 dla lżejszych riderów i kobiet.

Phantasm G 1000 (1355cm2) – największe skrzydło z gamy G charakteryzuje się najdłuższym ślizgiem z najmniejszej nawet falki lub najlżejszej pompy. Często jest wybierane jako największe skrzydło do słabego wiatru wśród naszych zaawansowanych klientów, którzy do kompletu kupują również PTM825/930/1001 na mocny wiatr.

Phantasm G 900 (1263cm2) – środkowy rozmiar z naszej gamy G, sprawdzi się nawet w przypadku bardziej ambitnych początkujących, którzy pierwsze kroki mają już za sobą i dodatkowe doświadczenie z innych sportów w lewitacji – np. kite’a. To następca naszego bestsellera PTM-926. Niewielką powierzchnię hydrofoila możesz zrekompensować większym rozmiarem winga (żagla) aby pływać również przy bardzo słabym wietrze. Jest to naszym zdaniem najbardziej uniwersalny rozmiar, który nadal jest szybki, łatwo wchodzi w lewitację i nie obciąża tak rąk jak wolniejsze lotki o większej powierzchni. 

Phantasm G 800 (1173cm2) – najmniejsze skrzydło z naszej gamy G, jest też najbardziej zwrotne. Największa prędkość, idealny ślizg i najlepsze pompowanie. Jeżeli ważysz w granicach 75-80kg i poszukujesz jednego, uniwersalnego skrzydła, a pływanie przy bardzo słabym wietrze to nie Twoja bajka to jest to idealny wybór spośród gamy G. Możesz też dokupić do kompletu G 1000 i wtedy będziesz pływał również przy dużo słabszych warunkach.

Seria PTM

Efficient / Fast / Carve
Nasza gama najbardziej zaawansowanych folii PTM o wysokim AR (aspect ratio 9.0+) to kwintesencja szybkości, doskonałości, glide’u i zwinności. Są idealne dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych riderów szukających niezwykle szybkich skrzydeł jak również pływających na fali i potrzebujących lotki, która utrzyma ich w lewitacji pomiędzy dwoma sekcjami fal. Idealne do downwindów. Są najbardziej reaktywne na pochylenie czyli oś odpowiedzialną za sterowanie wysokością. Dzięki temu radykalne manewry na fali i podczas downwindów są bułką z masłem.

Phantasm PTM 1001 (1119cm2) – większy brat naszych dwóch mniejszych lotek PTM idealnie sprawdzi się dla cięższych riderów, lub osób szukających zalet wysokiego AR w bardziej uniwersalnej i przystępnej formie. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza lotka z gamy PTM w Polsce i niektórzy korzystają z niej jako jedynej. Dla tych, którzy chcą również pływać w marginalnych warunkach do kompletu polecamy G 1000 lub nawet E 990.

Phantasm PTM 825 (758cm2) PTM 930 (950cm2) to dwa z naszych mniejszych skrzydeł o wysokim AR z serii PTM. Są to najbardziej zaawansowane skrzydła w naszej gamie i lubią byś ujeżdżane szybko i agresywnie. Jeżeli szukasz przedniej lotki, która zapewni Ci maksymalną pompę, glide, idealny promień skrętu i niewyobrażalną do tej pory szybkość to PTM 825 i 930 są dla Ciebie. Lotki zdecydowanie przeznaczone na mocny wiatr.

Share this post